Лемковина – Zwiedzamy Łemkowszczyznę z przewodnikiem.

Лемковина – Zwiedzamy Łemkowszczyznę z przewodnikiem.
Zapraszamy offroadową tułaczkę po malowniczym Beskidzie Niskim w dniu 24.01.2021.
Wyjazd przyjazny dla rodzin z dziećmi.
Beskid Niski to magiczna kraina, ostatnie dzikie i najmniej zagospodarowane góry w Polsce. Bogactwo kulturowe rejonu zostało od stuleci ukształtowane przez mieszkającą tu ludność Łemkowską. Charakterystycznymi elementami krajobrazu są unikatowe na skalę światową Cerkwie oraz przydrożne kamienne krzyże i kapliczki. Cmentarze z I wojny światowej, mimo że są miejscami pochówku, to większość z nich jest prawdziwymi perełkami architektury. Doliny w których niegdyś tętniło życie do dziś pozostały opuszczone po akcji „Wisła”. To wszystko możemy zobaczyć zjeżdżając z utartych szlaków. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty posiadaczy samochodów terenowych oraz Suv. Pod okiem licencjonowanego przewodnika beskidzkiego będziemy mogli zwiedzić tę magiczną krainę.
Wyprawa ma charakter turystyczny i jest przeznaczona dla posiadaczy samochodów z napędem 4×4. Trasy będą ułożone i zaplanowane tak, że nawet rozpoczynający swoją przygodę z offroadem spokojnie sobie poradzą, a jak nie – to pomożemy 🙂. Poruszać będziemy się za przewodnikiem po widokowych drogach asfaltowych, szutrowych i polnych. Zatrzymamy się przy kilku ciekawych obiektach, o których kilka słów opowie przewodnik beskidzki.
Plan wyjazdu:
24.01.2021
10.00 – spotkanie uczestników na parkingu obok Klasztoru w Dukli.
Wyjazd na trasę turystyczną z elementami offroadu. Jedziemy za samochodem organizatora. Zatrzymamy się między innymi przy cmentarzach z I wojny światowej oraz przy wspaniałych łemkowskich cerkwiach. Około godziny 14 zrobimy przerwę obiadową przy ognisku.
Zakończenie wyjazdu około godziny 18 na parkingu obok Klasztoru w Dukli.
Co do wyposażenia samochodu to: dobrze mieć cb – radio, Zaczep przód, tył w razie potrzeby wyciągnięcia samochodu z opresji, lecz najważniejsze to załoga z pozytywnym nastawieniem i dobry humor 😉. Osoby które boją się że mogą porysować samochód o zarośla – proszę go okleić.
Całkowity koszt wyjazdu – 200 pln/samochód.
Cena zawiera: opracowanie trasy i prowadzenie po niej, opiekę organizatora, naklejkę.
Cena nie zawiera: kosztów paliwa, wyżywienia, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ewentualnych strat w autach i sprzęcie uczestników.
Impreza odbędzie się przy udziale min. 4 samochodów.
Ze względów organizacyjnych ilość samochodów ograniczona.
Zapisy z wpłatą wpisowego w kwocie 100pln do 20.01.2021.
Pozostała kwota (100 pln) płatna na miejscu. W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 20.01.2021 wpisowego nie zwracamy.
Po dokonaniu rezerwacji (zaksięgowaniu pieniędzy na koncie) prześlemy na podany adres e-mail , na fb lub sms potwierdzenie udziału.
W przypadku niezebrania minimalnej liczby uczestników (4 załóg), poinformujemy osoby, które dokonały rezerwacji o tym fakcie telefonicznie lub mailowo w czwartek 22.01.2021 a wpłacone wpisowe zwrócimy.
Więcej informacji – Andrzej 664 015 984.