Rumunia 14-18.08.2019.

Rumunia – 14-18 sierpień 2019.

Zapraszamy na wyjazd turystyczno – krajoznawczy z elementami off-roadu w Karpaty Rumuńskie w dniach 14-18.06.2019.
Odwiedzimy północno wschodnią część kraju – Maramuresz. Jest to jeden z najpiękniejszych, a zarazem najmniej skażony cywilizacją obszar Rumunii. Podziwiać tam można zarówno gwarne główne miasta rejonu, jak i niewielkie wsie, gdzie widząc tubylców w kolorowych strojach ma się wrażenie, jakby czas się tam dawno temu zatrzymał… Obszar ten obfituje w cenne zabytki drewnianego budownictwa ludowego oraz sakralnego. Będziemy mogli obserwować stada pasących się zwierząt zarówno na zboczach gór, jak i przemierzających z pasterzami główne ulice miast. Niezapomnianych przeżyć dostarczą piękne górskie widoki, wodospady i strumienie wijące się malowniczo w dolinach. Unikatem na skalę światową jest Wesoły Cmentarz w Sapancie, który przyciąga rzesze turystów z całego świata. Wbrew panującej powszechnie opinii Rumunia jest krajem spokojnym i pełnym otwartych i serdecznych ludzi, szczególnie w mniejszych miejscowościach.
Piękno przyrody, zabytków i tak rzadko spotykana życzliwość ludzka sprawiają, że ktokolwiek choć raz odwiedzi tę okolicę , z pewnością zechce tam powrócić.
Ogólny zarys wyjazdu:
Start – 14.06.2019 ok. godz. 10.00 z Barwinka.
Jedziemy kolumną przez Słowację, Węgry do Rumunii. Po Rumunii poruszamy się drogami asfaltowymi i szutrowymi. W planie między innymi: trasy w rejonach górskich, przejazd przez największe miasta, wesoły cmentarz w Sapancie, przełęcz Prislop, rejon Gór Rodniańskich. Noclegi w namiotach (dwa pierwszwsze noclegi na dziko przy potoku, kolejne dwa na polu namiotowym).
Zakończenie wyprawy 18.06.2019 w godzinach wieczornych w Barwinku.
Cena 1000 pln/samochód.
Cena zawiera organizację wyprawy, prowadzenie po trasie, koszulkę i naklejkę okolicznościową dla każdego uczestnika wyprawy.
Cena nie zawiera kosztów paliwa, winiet, noclegów, wyżywienia, biletów wstępu do obiektów i ewentualnych napraw aut.
Zabieramy ze sobą:
– sprzęt biwakowy, odpowiednią odzież (w górach zimno!)
– w samochodach: aktualne dokumenty, ubezpieczenie, apteczki, komplet żarówek, lina holownicza, kamizelki odblaskowe – tyle sztuk ilu pasażerów
– wyposażenie offroadowe samochodu

-walutę wymieniamy w Polsce
– karty EKUZ (do wybrania w NFZ)
– dzieci – paszporty lub dowody osobiste
– dobry humor.
Do przejechania mamy około 1300 km. ( pierwszy dzień – około 360km, kolejne dni około – 170km, 130km, 150km, 470km )
Waluta w Rumuni to 1 ron – to około 1 pln. Przez Słowację i Węgry poruszamy się drogami niepłatnymi. W Rumunii obowiązuje winieta (kupujemy na granicy). 7 dniowa kosztuje 13.42 ron (około 14 pln, 3 euro). Noclegi są zaplanowane na dziko i na polu namiotowym. Codziennie będzie możliwość zrobienia zakupów i zatankowania samochodu. Koszty jedzenia – podobne jak w Polsce. Ceny paliw nieco wyższe niż w Polsce (Pb, ON – 5.8 – 6.5, LPG – 2.8 – 3.5 ceny podane z maja 2019).
Osoby wrażliwe na punkcie wyglądu swojego samochodu proszę go okleić ! – istnieje prawdopodobieństwo porysowania lakieru o krzaki.
Ze względów organizacyjnych ilość samochodów ograniczona.
Zapisy z wpłatą wpisowego w kwocie 500pln do 26.07.2019. Pozostała kwota (500 pln) płatna na miejscu. W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 26.07.2019 wpisowego nie zwracamy. Przy rezerwacji prosimy także o podanie rozmiarów koszulek. Rezerwacji dokonujemy pod adresem email offroadowe.tulaczki@op.pl

Po dokonaniu rezerwacji prześlemy na podany adres e-mail potwierdzenie udziału.
W przypadku niezebrania minimalnej liczby uczestników (5 załóg), poinformujemy osoby, które dokonały rezerwacji o tym fakcie telefonicznie lub mailowo do wtorku 30.07.2019 a wpłacone wpisowe zwrócimy.
Wszelkich niezbędnych informacji udzielę pod nr Tel. 664 015 984 – Andrzej lub pod adresem: offroadowe.tulaczki@op.pl
Zdjęcia z poprzedniej edycji do obejrzenia na stronie: http://offroadowetulaczki.pl/ w zakładce galeria oraz na FB – Offroadowe Tułaczki.