Лемковина – Zwiedzamy Łemkowszczyznę z przewodnikiem.

Лемковина – Zwiedzamy Łemkowszczyznę z przewodnikiem.

Zapraszamy offroadową tułaczkę po malowniczym Beskidzie Niskim w dniu 04.12.2022 Wyjazd przyjazny dla rodzin z dziećmi. Beskid Niski to magiczna kraina, ostatnie dzikie i najmniej zagospodarowane góry w Polsce. Bogactwo kulturowe rejonu zostało od stuleci ukształtowane przez mieszkającą tu ludność Łemkowską. Charakterystycznymi elementami krajobrazu są unikatowe na skalę światową Cerkwie oraz przydrożne kamienne krzyże i kapliczki. Cmentarze z I wojny światowej, mimo że są miejscami pochówku, to są też prawdziwymi perłami architektury. Doliny w których niegdyś tętniło życie do dziś pozostały opuszczone po akcji „Wisła”. To wszystko możemy zobaczyć zjeżdżając z utartych szlaków.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty posiadaczy samochodów terenowych oraz suv. Pod okiem licencjonowanego przewodnika beskidzkiego będziemy mogli zwiedzić tę magiczną krainę. Wyprawa ma charakter turystyczny i jest przeznaczona dla posiadaczy samochodów z napędem 4×4. Trasy będą ułożone i zaplanowane tak, że każdy sobie spokojnie poradzi. Poruszać będziemy się za przewodnikiem po widokowych drogach asfaltowych i szutrowych. Zatrzymamy się przy kilku ciekawych obiektach, o których kilka słów opowie przewodnik beskidzki.

Plan wyjazdu: 04.12.2022 10.00 – spotkanie uczestników w Dukli. Wyjazd na trasę turystyczną z elementami offroadu. Do przejechania mamy około 100 km. Jedziemy za samochodem organizatora. Zatrzymamy się między innymi przy cmentarzach z I wojny światowej oraz przy wspaniałych łemkowskich cerkwiach. W połowie trasy zrobimy przerwę obiadową przy ognisku. Zakończenie wyjazdu około godziny 17 w Dukli.

Co do wyposażenia samochodu to: dobrze mieć cb – radio, Zaczep przód, tył w razie potrzeby wyciągnięcia samochodu z opresji, lecz najważniejsze to załoga z pozytywnym nastawieniem i dobry humor . Osoby które boją się że mogą porysować samochód o zarośla – proszę go okleić.

Całkowity koszt wyjazdu – 200 pln/samochód.

Cena zawiera: opracowanie trasy i prowadzenie po niej, opiekę organizatora, naklejkę. Cena nie zawiera: kosztów paliwa, wyżywienia, ewentualnych strat w autach i sprzęcie uczestników.

Impreza odbędzie się przy udziale min. 4 samochodów. Ze względów organizacyjnych ilość samochodów ograniczona.

Zapisy z wpłatą wpisowego w kwocie 50pln do 28.11.2022. Pozostała kwota (150 pln) płatna na miejscu. W przypadku rezygnacji z wyjazdu po 28.11.2022 wpisowego nie zwracamy. Po dokonaniu rezerwacji (zaksięgowaniu pieniędzy na koncie) prześlemy na podany adres e-mail , na fb lub sms potwierdzenie udziału.

W przypadku niezebrania minimalnej liczby uczestników (4 załóg), poinformujemy osoby, które dokonały rezerwacji o tym fakcie telefonicznie lub mailowo w środę 30.11.2022 a wpłacone wpisowe zwrócimy.

Więcej informacji – Andrzej 664 015 984.